Daug išmoko ir pamatė

Laikraštis „Bičiulis“. Nr. 60(7730), 2010 m. rugpjūčio 11 d.

Vytautas PIKTURNA

Kelmės samariečių bendrija suorganizavo dieninę edukacinę vaikų vasaros stovyklą. Joje15 kelmiškių vaikų nuo 7 iki 12 metų iš nepilnų šeimų arba jei šeimoje yra bedarbis 14 dienų nuo 10 iki 19 valandos nemokamai poilsiavo, mokėsi.

Samariečiai projektą stovyklai rašė keliese, nes neturėjo patirties. 14-os dienų stovyklai prašė 7500 litų. Tarptautinė organizacija VšĮ „OSFL projektai“ kelmiškių projektui pritarė, tačiau skyrė tik 6000 litų. Bet vaikai per dieną buvo tris kartus maitinami, vežami į Tytuvėnų ežerus maudytis, Šiauliuose žiūrėjo kino filmus, stadione žaidė sportinius žaidimus ir kasdien ko nors mokėsi: J. Graičiūno gimnazijoje – lipdymo iš molio, su tautodailininke Kornelija Lopetiene – pinti iš šiaudelių, supažindino su karpinių meno paslaptimis. Daug sužinojo, išmoko Žemaičių vasaros kursuose, Kelmės krašto muziejuje. Iliuzionistas Rolandas Kančauskas stovyklautojams rodė net 3 valandų programą Kelmės mažajame teatre.

Vaikai buvo vežami pažiūrėti piliakalnių. Jiems didelį įspūdį paliko atsisveikinimas su stovykla ant aukšto Piliuko piliakalnio Burbaičių kaimo pakraštyje. Atvyko policijos kinologai iš Šiaulių, kurie atsivežė belgų aviganį, demonstravo stovyklautojams, ką šuo moka, papasakojo, kaip šunys dresuojami.

Tėvams tereikėjo vaikus atvesti arba jie patys ateidavo iki samariečių vaikų dienos centro ir čia juos perimdavo savo globon samarietės auklėtojos Vilma Matuliauskienė ir Daiva Lileikienė. Vakare stovyklautojus į namus parveždavo samariečių automobilis.

Vaikų vasaros stovykla įamžinta DVD diskelyje. Jo kopijas gaus visi stovyklautojai.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.